Come into my world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje?

5 posters

Ići dole

Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje? Empty Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje?

Počalji od Majda 25th Februar 2008, 01:32

Pratite svoj ciklus
Menstruacija je odličan indikator promena u organizmu. Ako dođe prerano ili prekasno, traje neobično dugo ili ima bitno drugačiju boju, vreme je da posetite doktora. Možda vas telo upozorava da nešto nije u redu s vašim zdravljem.

Pažljivo konzumirajte lekove
Čitajte uputstva i upozorenja!

Čuvajte svoje zube
Lep osmeh i zdravi zubi dokaz su toga da se brinete o sebi. Ne zanemarujte oralnu higijenu, jer ona je preduslov za zdravlje zubi, smanjite unos slatkiša, ali i hleba, grickalica i ostalih rafiniranih ugljenohidrata. Ako im ipak ne možete odoleti, operite zube nakon jela i žvaćite žvakaće gume. Takođe, menjajte četkicu svaka dva do tri meseca, a dobro je znati i to da kamilica smiruje upalu desni, a mentol i metvica pospešuju njihovu prokrvljenost.

Sačuvajte svoj vid
Nosite sunčane naočare, naročito od 10 ujutro do 16 sati poslepodne, kada je sunce najjače. Ne štedite na njima i odaberite naočare sa 100-postotnom zaštitom od UV zraka. Ako želite dodatno zaštititi oči, konzumirajte namirnice bogate vitaminom C jer on smanjuje probleme sa suvih očiju i sprečava nastajanje glaukoma i očne mrene.

Pripazite na kalorije
Nikada ne unosite manje od 1.200 kalorija dnevno u svoj organizam. Tako možete usporiti svoj metabolizam, što može imati dugoročne posledice - u starijoj dobi vaše telo će sporije sagorevati hranu.

Praktikujte siguran seks
Uvek koristite kondom. Osim što ćete sprečiti neželjenu trudnoću, zaštitićete se i od polno prenosivih bolesti. Prema nekim istraživanjima, oko šest posto muškaraca ne stavi kondom odmah na početku seksualnog odnosa, već nakon nekoliko penetracija, a čak sedam posto skine kondom odmah pre ejakulacije.

Zaštitite svoje srce
Prema nekim istraživanjima, bolesti srca pogađaju podjednak broj muškaraca i žena, samo što žene umiru u kasnijoj dobi.

Zato zaštitite svoje srce uravnoteženom prehranom i smanjite unos mesa, sira i maslaca koji su bogati zasićenim masnim kiselinama. Takođe, bavite se nekim sportom i kontrolišite krvni pritisak i telesnu težinu. Dobro je popiti i jednu čašu crnog vina dnevno, jer korisne supstance poput flavonoida koje se nalaze u crnom grožđu, grožđanom soku i crnom vinu sprečavaju oksidaciju LDL-holesterola, jaki su antioksidansi i štite endotel krvnih žila.

Mislite pozitivno
Izreka Henrija Forda: "Mislite da možete - ili mislite da ne možete - u pravu ste", slikovito pokazuje kolika je moć naših misli - nisu bitne činjenice, već naš stav prema njima. Stoga pokušajte misliti pozitivno kada vam je najteže. Prema nekim istraživanjima, čoveku kroz glavu dnevno prođe 55.000 misli. Prepoznajte one negativne i preuzmite kontrolu nad njima.

Kontrolišite težinu
Svaka dijeta svodi se na jedno jednostavno pravilo - morate potrošiti više kalorija nego što ste ih uneli u organizam. Tu se može povući zanimljiva paralela između želuca i rezervoara automobila - gorivo koje ste natočili mora izaći, a jednom kada napunite rezervoar ne treba više točiti, jer će se gorivo preliti. Isto važi i za vaše telo.

Sprečite rak dojke
Rak dojke nalazi se na drugom mestu uzročnika smrti, nakon kardiovaskularnih bolesti, stoga je vrlo važno otkriti ga u ranoj fazi.

Žene bi trebalo svaki mesec pet do 10 dana nakon završetka menstrualnog ciklusa obaviti samopregled grudi, čime će na vreme sprečiti širenje zloćudnog tumora. Takođe, istraživanja pokazuju da vežbanje smanjuje rizik od raznih bolesti, pa tako i od raka dojke.

Recite stresu - ne
Na primer, zabrinutost da biste mogli zakasniti na avion može vas ubrzati i naterati da stignete na vreme, no misli o tome da bi avion mogao pasti mogu vas izludeti.

Pokušajte oceniti kada se bezrazložno brinete zbog nečega - time nećete rešiti problem, no to je odličan početak za njegovo rešavanje.
cvet pozdrav
Majda
Majda
Admin

Broj poruka : 1364
Godina : 33
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 30.01.2008

http://www.majda.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje? Empty Re: Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje?

Počalji od Marica 19th Maj 2008, 02:46

ja sam sa 17 operisala dobrocudni rak dojke..i moj savet je -redovna kontrola i preventiva!!
i kondilome sam otkrila-na vreme jer redovno idem kod ginekologa,zahvaljujuci redovnoj kontrolinisu se prosirili,a hvala Bogu i mom decku nisam prenela...
tako da sto se zdravla tice,moj savet je-preventiva i kontrole!!
Marica
Marica

Broj poruka : 172
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje? Empty Re: Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje?

Počalji od dackica9 20th Maj 2008, 09:48

uh ja sam losa po tom pitanju. kod dr skoro nikad ne idem,jer mi je majka dr ali njoj ne smijem sve reci...
dackica9
dackica9

Broj poruka : 292
Godina : 33
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje? Empty Re: Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje?

Počalji od Marica 22nd Maj 2008, 02:02

i moja mama radi u zdravstvu i ceo je zivot u fazonu-nije ti nista..
zato,knjizicu u ruke pa sama idem kod doktora ili smaram mamu da me vodaka..Jednostavno,kad god sam se na nesto i pozalila ispostavilo se da ima razloga za "brigu"
Jedino kod privatnog ginekologa idem jer su mi ovi ''drzavni" nevidjeno drski i bezobzirni..Sigurno ne zelim da me neko istraumira i povredi tamo gde sam najosetlivija.Uzas
Marica
Marica

Broj poruka : 172
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje? Empty Re: Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje?

Počalji od Wonderfull 19th Juli 2008, 03:05

A sto je jos gore zene se cesto razboljevaju kod ginekologa jer im je higijena na uzasnom nivou.Nije mi jasno kako se usude da koriste isti speklum bez prethodne sterilizacije!!!
Wonderfull
Wonderfull

Broj poruka : 423
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 26.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje? Empty Pogled na dekolte!

Počalji od Majda 1st Decembar 2008, 00:15

Obratite paznju na 3 nova alarmantna podatka koje donosi Avon akcija protiv raka dojke:

"U Srbiji svake godine 4000 zena oboli od raka dojke."
Rak dojke je najcesce maligno oboljenje zena i jedno od najcescih malignih oboljenja uopste. Priblizno svaki cetvrti karcinom kod zena jeste rak dojke.

"U Srbiji svake godine 1500 zena umre od raka dojke."
Zbog nedovoljne paznje posvecene ovom problemu, kod nas je velika stopa smrtnosti. A najvise zbog toga sto se zene obrate lekaru tek kada je bolest u fazi da se ne moze izleciti. Kod 60% obolelih neophodno je uklanjanje dojke.

"Prevencija je kljucni faktor u borbi protiv raka dojke."
Avon akcija za borbu protiv raka dojke obezbedila je 850 duplih vaucera za 1.700 besplatnih pregleda dojke sirom Srbije. Za sve informacije kako da podrzite akciju protiv raka dojke ili da saznate kako da dodjete do vaucera, pozovite Avon Call Center: 011/2220022. cvet
Majda
Majda
Admin

Broj poruka : 1364
Godina : 33
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 30.01.2008

http://www.majda.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje? Empty Re: Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje?

Počalji od anamarija 3rd Decembar 2008, 15:26

moj je savjet svim zenama da idu bar svako 6.mjeseci na kontrolu ljekaru i da kontrolisu krvnu sliku.
anamarija
anamarija

Broj poruka : 1
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje? Empty Re: Sta zena mora da zna kad je u pitanju zdravlje?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu