Come into my world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Strah od skole

5 posters

Ići dole

Strah od skole Empty Strah od skole

Počalji od Milana-ninja 17th Avgust 2008, 18:40

Teško da ima nekog kome se baš ide u školu, ali postoje i veoma teški slučajevi, kojima je škola ogroman problem. Nekada se škola potrudi da pomogne takvim učenicima, a nekada, nakon izvesnog vremena, dođe se i do zaključka da bi možda trebalo isprobati i manje prijateljske mere.

Jedna tinejdžerka iz Pensilvanije, sada 17-godišnja Rebeka Mejkiš, imala je ozbiljan problem sa školom. Prema opisu njene majke, imala je užasan strah od škole, koji je počeo da se ispoljava kada je Rebeka bila u četvrtom razredu (četvrti razred po američkom školskom sistemu, ne našem). Već i samo zbog toga što sedi u učionici (niko je ne dira, niko je ne maltretira, niko nije ni na koji način neprijatan prema njoj) Rebeka bi satima plakala. U školi su imali razumevanja, pa su se potrudili da joj pomognu.

Od 2004. godine pa do danas školski odbor dao je 45.000 dolara na ime pomoći učenici koja pati od "opšteg anksioznog poremećaja". Plaćali su joj ne samo edukativni softver i nastavnike koji su je podučavali u njenoj sopstvenoj kući već i časove manekenstva, kao i razna putovanja, kako bi joj pomogli da izgradi samopouzdanje. Plaćali su joj ono što bi se moglo podvesti pod prilično širok opis "edukativnog i/ili terapeutskog". I tako do maja ove godine, kada su školski fondovi ostali bez novca.

Sva ta pomoć nije urodila željenim plodom, pošto Rebeka i dalje izostaje iz škole. Zato su vlasti rešile da isprobaju nov pristup ovom problemu, a to je da Rebekina majka (jer je devojka i dalje maloletna, pa za nju odgovaraju roditelji) plaća kazne na ime toga što joj ćerka beži iz škole.

Ostaje da se vidi koliko će ovaj novi pristup imati efekta i kakav će taj efekat biti.


nije losha ideja,xaxa LOL!
Milana-ninja
Milana-ninja

Broj poruka : 504
Godina : 31
Datum upisa : 24.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Strah od skole Empty Re: Strah od skole

Počalji od dackica9 18th Avgust 2008, 19:12

boze:) tako cu i ja jos malo:) ali cu ja skroz da siznem:)
dackica9
dackica9

Broj poruka : 292
Godina : 33
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Strah od skole Empty Re: Strah od skole

Počalji od Milena_BG 18th Avgust 2008, 22:17

kako bi volela da upoznam tu skotinu koja ne voli skolu!!!!!!!!!!mogla bih da je box ceo dan pa bi videla kako bi zavolela skolu!!!!!!!!!!!!!!!!!!BEZOBRAZLUK i ti sto su joj izdvojili 45 000 dolara................ uuaaa uuaaa uuaaa u glavu u glavu u glavu
Milena_BG
Milena_BG

Broj poruka : 158
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Job/hobbies : folklor
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Strah od skole Empty Re: Strah od skole

Počalji od dackica9 22nd Novembar 2008, 20:00

Milena_BG ::kako bi volela da upoznam tu skotinu koja ne voli skolu!!!!!!!!!!mogla bih da je box ceo dan pa bi videla kako bi zavolela skolu!!!!!!!!!!!!!!!!!!BEZOBRAZLUK i ti sto su joj izdvojili 45 000 dolara................ uuaaa uuaaa uuaaa u glavu u glavu u glavu
a ti volis skolu?
dackica9
dackica9

Broj poruka : 292
Godina : 33
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Strah od skole Empty Re: Strah od skole

Počalji od [D][a][n][i][e][l][a] 22nd Novembar 2008, 20:13

Juuuuuu, ja mislim da se ta malo folira... Mislim... Ako je nisu izlecila sva ona putovanja, manekenstvo, onda je nista ne moze izleciti. :D
Mada, dobra je to ideja. kezi se
[D][a][n][i][e][l][a]
[D][a][n][i][e][l][a]

Broj poruka : 541
Godina : 31
Lokacija : (: Zvezdica na nebu :) Pancevo0 ♥
Datum upisa : 02.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Strah od skole Empty Re: Strah od skole

Počalji od Mare 013 22nd Novembar 2008, 20:19

ocu ja 45000 dolara...jel ima neko da mi da???vracam od poslednje penzije LOL! ko zna sta je toj devojci u glavi...:DDDD
Mare 013
Mare 013

Broj poruka : 76
Datum upisa : 08.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Strah od skole Empty Re: Strah od skole

Počalji od dackica9 24th Novembar 2008, 00:35

ja bih mogla da trazhim 50e,ali dzabe tako da su ludji ti shto su joj dali nego ona... cvet
dackica9
dackica9

Broj poruka : 292
Godina : 33
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Strah od skole Empty Re: Strah od skole

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu