Come into my world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nevolje sa grudima

+2
Wonderfull
Majda
6 posters

Ići dole

Nevolje sa grudima Empty Nevolje sa grudima

Počalji od Majda 17th Juli 2008, 23:32

Da li vam se ikada ucinilo da vas grudi ne slusaju? Spremite se za istinu - otkrivamo vam sta je normalno, a sta nije!

Vecina devojaka, pa verovatno i vi, svoje grudi ponekad vole, a katkad mrze. Ne vole ih kada "posize", pocnu da svrbe ili im se bradavice ukrute kao ubojita koplja u nadasve neprikladnom trenutku. U takvim situacijama umirete od blama ili se, jos gore, zabrinete za svoje zdravlje.
Ako se prepoznajete u ovim redovima, znajte da niste jedine. Kada smo zamolili citateljke Cosma da podele sa nama svoje jos nerazresene dileme u vezi sa grudima, zasula nas je gomila pisama.

"Kroz odecu se vidi da su dojke razlicite velicine."

Grudi nikada nisu potpuno identicne, ali kod malog broja zena ova razlika je upadljiva, svedoce ginekolozi. Oni savetuju da je najbolje da kupite brus koji odgovara vecoj dojci, a u drugu korpicu ubacite penasto jastuce ili od silikonskog gela. Trajnije resenje - ali i mnogo skuplje (od 2000 do 5000 evra), a nosi i rizik da vam ostanu oziljci je plasticna operacija.
No, posto Cosmo insistira da je prirodnost najveci dar, i u ovom slucaju podrzavamo neka druga resenja, osim operacije!

62% muskaraca ne primecuje asimetriju grudi.

"Ponekad me grudi toliko svrbe da prosto moram da se pocesem - cak i na javnom mestu."
Za pocetak, posle tusiranja uvek se namazite losionom za telo. Tako ce vam koza biti hidrirana, sto smanjuje rizik od svraba zbog isusivanja koze. Sledeca vazna stvar je da birate prirodne ili mikrofiber tkanine kroz koje koza dise i koje je manje iritiraju.
Ako je svrab pracen crvenilom, mozda se radi o alergijskoj reakciji. U tom slucaju upotrebite kortizonski krem, a zatim menjajte razlicite vrste deterdzenata i sapuna da biste videli da li su oni uzrok alergije. Ako na kozi imate crveni pecat koji se peruta, moguce da se radi o gljivicnoj infekciji. Sa njom cete se izboriti uz pomoc antimikotika u vidu kreme koji se moze kupiti i bez recepta.
Ali, ako se na bradavici pojavi fleka koja se peruta i posle nekog vremena ne prodje, obratite se lekaru. To moze da bude simptom veoma retkog tipa raka dojke.

"Izrazito su opustene i mlohave."

Pored svih tih super-podizucih-mega brushaltera i implanata zahvaljujuci kojima grudi stoje tik ispod brade, lako je zaboraviti da su grudi mekane i prirodno vise nadole. Ali, ako su vam bas ekstremno meke, to znaci da sadrze vise masnog nego zlezdanog tkiva, jer ih zlezde inace cine cvrscima. Drugi moguci uzrok je istezanje ligamenata koji drze grudi - oni se rastegnu poput bretela na starom brushalteru. Ostali uzroci opustanja grudi su dojenje i promene u tezini. I trcanje bez odgovarajuceg grudnjaka moze da dovede do opustanja (da ne pominjemo bol).
Posto je opustanje normalna pojava, tu nema mnogo pomoci. Brushalter sa bretelama podesive duzine mogu da rasterete ligamente. Kada vezbate, nosite sportski brus sa oblikovanim korpicama koje sprecavaju skakutanje grudi, kaze Suzan Netero, vlasnica linije donjeg rublja Intimacy.
Bolje resenje: umesto da se koncentrisete na to kako deluju opusteno, obratite paznju na to koliko se zahvaljujući njima osecate seksepilno.

"Moje grudi imaju smesan, kupast oblik."

Kao i lice i telo, grudi mogu biti najrazlicitijih oblika, a tu nema nikakve trajne promene. Odgovarajuci brushalter ipak moze da pomogne da izgledaju drugacije. Kontur brus sa malim umecima, koji preoblikuje grudi tako sto ih podize ili razdvaja, moze da vam da oblik koji zelite. Ako su vam grudi kupaste, probajte grudnjake kod kojih su korpice oblikovane tako da grudi izgledaju oblije.

"Nekad mi je neprijatno da se skinem pred deckom, posto imam strije na grudima."

Strije su tanke crvene ili belicaste linije koje se cesto pojavljuju usled naglog rastezanja koze, na primer tokom puberteta, trudnoce ili kada se ugojite. Vecina zena ima strije, ali u kojoj meri zavisi od elasticnosti koze i genetike. Losa vest: one nikada ne nestaju, iako neka istrazivanja sugerisu da svakodnevnim mazanjem krema sa retinolom A tokom vise meseci mozete da ublazite crvenilo novonastalih strija. Srecom, tokom vremena postepeno blede i boja im postaje sve slicnija prirodnoj boji koze.
Neka vas ne muci previse da li ce ih vas dragi primetiti. Poznato je da muskarci bas i nemaju oko za detalje. Kada se skinete, on je verovatno sirom otvorenih ociju zaslepljen seksi prizorom vaseg dekoltea u celini… Retko primecuje te tanane linije na kozi.

"Grudi su mi pune cvorica da me na dodir bole."
Sve grudi su pomalo "cvornovate". Ginekolozi i akuseri objasnjavaju da je ta pojava izrazenija nedelju dana pred menstruaciju, posebno ako imate fibrocisticne promene u grudima - izazvane hormonskim disbalansom zbog kojeg grudi oticu i postaju osetljive i bolne. Kofein izaziva zadrzavanje tecnosti u organizmu i oticanje, pa pred menstruaciju smanjite unos kofeina. Kontrolisite unos soli, jer i natrijum uzrokuje zadrzavanje tecnosti u organizmu. Ako primetite cvoric koji se ne menja tokom menstrualnog ciklusa, obratite se ginekologu. Verovatnoca nije velika, ali mozda se radi o raku dojke.

60% - Priblizno toliko zena ima fibrocisticne grudi.

"Cini mi se da su mi areole previse velike i tamne."
Areole su oni tamnije pigmentirani krugovi oko bradavica. Kao sto je slucaj i sa velicinom i oblikom grudi, i izgled areola je krajnje individualan. Mogu biti vrlo male, poput petoparca, ili velike kao podmetac za case. Boje variraju od ruzicaste, crvenkaste, braonkaste, do skoro crne. Sto vam je tamnija boja koze, tamnije su i areole. Hormoni za vreme trudnoce ih takodje potamnjuju, mada i posle porodjaja mogu da ostanu takve.
Ako vam njihova velicina predstavlja veliki problem, moguca je operacija - tzv. redukcija areola - kojom se mogu smanjiti (ali ne bez oziljaka), a postoji i rizik da cete imati problema pri dojenju. Ali, umesto da menjate areole, bolje da promenite nacin razmisljanja. Znajte da vecina muskaraca areole, svih boja i velicina, smatra vrlo privlacnim.

Prosecna velicina brushaltera je pre jednu deceniju bila 80B, a danas je 85C.

cvet Stvarno dobar tekst u vezi sa temom, nadam se da je bio od neke pomoci... Pisite... kiSs
Majda
Majda
Admin

Broj poruka : 1364
Godina : 33
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 30.01.2008

http://www.majda.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Nevolje sa grudima Empty Re: Nevolje sa grudima

Počalji od Wonderfull 19th Juli 2008, 03:01

Odlican tekst mila tapse
Wonderfull
Wonderfull

Broj poruka : 423
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 26.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nevolje sa grudima Empty Re: Nevolje sa grudima

Počalji od box 20th Juli 2008, 20:19

tekst je odlican.
ja bih samo dodala sledece:

Ovo je apel svim devojkama sa sajta. posle svakog kupanja pregledajte svoje grudi. dobro ih opipajte i pratite promene na njima pre i posle ciklusa. to se odnosi i na pazusne jame. ako primetite bilo koju promenu obratite se lekaru koji je strucan po tom pitanju i obavezno trazite da vam se uradi ultra zvuk dojke!!! ovo govorim iz iskustva. ja idem na redovne kontrole, ultrazvucne na svakih 6. meseci. i jos jedna informacija, ako na jednoj dojci imate vise zlezdi nego u drugoj onda ce u toj dojci biti vise mleka za bebu ljubav
box
box

Broj poruka : 5
Godina : 38
Lokacija : kosovska mitrovica
Job/hobbies : psiholog
Datum upisa : 20.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nevolje sa grudima Empty Zasto grudi menjaju svoj oblik?

Počalji od Majda 1st Septembar 2008, 21:55

Poceli ste ili prestali da pijete kontraceptivne pilule
Hormoni u kontraceptivnim pilulama mogu da prouzrokuju zadrzavanje tecnosti u organizmu, zbog cega grudi pocinju da oticu. Koliko ce se u tom slucaju povecati zavisi od kombinacije hormona u pilulama koje uzimate. Kada prestanete da pijete kontraceptivne pilule, grudi se po pravilu vracaju u normalu. Inace, ova nuspojava nije obavezna kod svih zena.

Ugojili ste se ili smrsali
Kada dobiju na tezini, nekim zenama se to prvo manifestuje na grudima i zadnjici. Zato prilikom mrsavljenja, ovi delovi mogu biti prvi na udaru.

Mozda jos rastu
Iako se kod vecine zena proces rasta grudi zavrsi tokom puberteta, nije retkost da one menjaju oblik i posle punoletstva.

Trudni ste
Zahvaljujuci hormonima koji prate drugo stanje, mozete osecati trnce ili bol u grudima, a i areole mogu da vam porastu i potamne. Ove promene su cesto prvi znak zaceca.
Majda
Majda
Admin

Broj poruka : 1364
Godina : 33
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 30.01.2008

http://www.majda.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Nevolje sa grudima Empty Re: Nevolje sa grudima

Počalji od Pop013 2nd Septembar 2008, 20:15

ajoooooooooooj.........braaaate mili mr. green
Pop013
Pop013

Broj poruka : 834
Godina : 34
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 30.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nevolje sa grudima Empty Re: Nevolje sa grudima

Počalji od dackica9 6th Septembar 2008, 13:24

pope imas li ti problema sa grudima?:)
dackica9
dackica9

Broj poruka : 292
Godina : 33
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nevolje sa grudima Empty Re: Nevolje sa grudima

Počalji od Ivana 6th Septembar 2008, 14:01

Mislim da nam je Pop malo zalutao.... kezi se
Ivana
Ivana

Broj poruka : 873
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Job/hobbies : Student
Datum upisa : 10.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nevolje sa grudima Empty Re: Nevolje sa grudima

Počalji od Pop013 6th Septembar 2008, 16:05

Moje su mnogo male grudi......tj prava sam daskara xD
Pop013
Pop013

Broj poruka : 834
Godina : 34
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 30.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nevolje sa grudima Empty Re: Nevolje sa grudima

Počalji od Ivana 6th Septembar 2008, 16:07

nemoj da patis zbod toga... nije to nista strasno... volecemo te i taku tj. takvog... da, da
Ivana
Ivana

Broj poruka : 873
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Job/hobbies : Student
Datum upisa : 10.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nevolje sa grudima Empty Re: Nevolje sa grudima

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu