Come into my world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju

+3
dackica9
Pop013
Majda
7 posters

Ići dole

Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju Empty Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju

Počalji od Majda 5th Juli 2008, 15:43

Ultramoderna kula sa rotirajucim stanovima, ciji je projekat predstavljen u Njujorku, omogucice njenim stanovnicima da menjaju polozaj stana, pa samim tim i pejzaz koji vide ili da prate putanju Sunca.

Projekat italijanskog arhitekte Davida Fisera namenjen je Dubaiju, a zgrada ce imati 80 spratova koji se okrecu oko vertikalne ose.

Dinamicna kula u Dubaiju, visoka 420 spratova, imace luksuzne stanove povrsine od 125 do 1.200 kvadratnih metara. Cena kvadrata je 30.000 dolara.

Na glasno izgovorenu naredbu, stan pocinje da rotira po svojoj osi i za jedan do tri sata obidje pun krug.

Kula ce biti "inteligentno" i "zeleno" izdanje sa najmodernijom stambenom opremom i sopstvenim izvorom energije iz 79 uredjaja na energiju vetra horizontalno postavljenih izmedju spratova.

Vlasnici stanova ce, na primer, moci da doruckuju posmatrajuci izlazak Sunca i da, sa istog mesta gledaju i njegov zalazak dok veceraju. Njihovi gosti moci ce da uzivaju u razliciim pogledima na okolinu ne pomerajuci se iz fotelja.

Rotiranje stanova menjace i izgled cele kule koja treba da bude zavrsena 2010. godine, dodao je Fiser i precizirao da bi gradnja trebalo da kosta 700 miliona dolara.

Sta kazete na ovo ?
Majda
Majda
Admin

Broj poruka : 1364
Godina : 33
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 30.01.2008

http://www.majda.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju Empty Re: Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju

Počalji od Pop013 5th Juli 2008, 21:19

To sam chitao u nekim novinama........zvuchi ql:)
Al mislim da bi mi pozllilo posle kojeg kruga u tom stanu....a jos da pijem pivo qqlele pivo
Pop013
Pop013

Broj poruka : 834
Godina : 35
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 30.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju Empty Re: Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju

Počalji od dackica9 7th Juli 2008, 11:05

extra,ali 30000 kvadrat...? nego i to nije nesto kad su u pg 4000:)
dackica9
dackica9

Broj poruka : 292
Godina : 33
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju Empty Re: Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju

Počalji od Vanja 16th Juli 2008, 16:16

Ovo ce biti zanimljivo... Zanima me kako ce da izgleda kad bude bilo gotovo, itd. Bar da vidim preko tv-a, ako ne mogu uzivo... leptiric
Vanja
Vanja

Broj poruka : 154
Godina : 35
Datum upisa : 08.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju Empty Re: Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju

Počalji od [D][a][n][i][e][l][a] 16th Juli 2008, 17:28

Hjo0j....Kako je co0l happy
[D][a][n][i][e][l][a]
[D][a][n][i][e][l][a]

Broj poruka : 541
Godina : 31
Lokacija : (: Zvezdica na nebu :) Pancevo0 ♥
Datum upisa : 02.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju Empty Re: Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju

Počalji od brankicca 30th Juli 2008, 19:36

Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju Dubai_16

Ja sam se odusevila,pogotovo sto volim sve sto je neobicno i nesvakidasnje,a jos kad je u pitanju arhitektura i dizajn.....Jako interesantna ideja... super
brankicca
brankicca

Broj poruka : 164
Godina : 45
Lokacija : beograd
Datum upisa : 31.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju Empty Re: Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju

Počalji od sladja93 2nd Avgust 2008, 15:29

jOj extra!da mi jedan takav happy
sladja93
sladja93

Broj poruka : 897
Godina : 31
Lokacija : okolina Novog Sada
Datum upisa : 20.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju Empty Re: Kula sa rotirajucim stanovima u Dubaiju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu