Come into my world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Joga

+2
Malena...
Wonderfull
6 posters

Ići dole

Joga Empty Joga

Počalji od Wonderfull 26th Mart 2008, 19:46

Cula sam dosta pozitivnih stvari vezanih za jogu,
za moj ukus je to previse staticno ali kazu oni koji su probali da su vezbe jako dobre i da daju vidljive rezultate jako brzo.
Gde u Beogradu imaju centri u kojima bi se moglo ici na jogu...pisite sve sto znate a da je naravno vezano za jogu
Wonderfull
Wonderfull

Broj poruka : 423
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 26.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Joga Empty Re: Joga

Počalji od Malena... 27th Mart 2008, 23:04

ja sam kuci sama vezbala jogu...dosadno bre...
Malena...
Malena...

Broj poruka : 61
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 27.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Joga Empty Re: Joga

Počalji od Majda 17th April 2008, 02:08

Prirodan anti-age program, baziran na posebno omisljenim joga vezbama, koje ce omoguciti vasem licu da zablista i izgleda mladje. Tako bar tvrdi Anelis Hagen, bivsa pozorisna glumica i dugogodisnja instruktorka joge, koja je osmislila ovaj specifican program vezbi.

Pomenuti proces „podmladjivanja“ baziran je na nekoliko razlicitih metoda. Pored vezbi disanja, Yoga Face program ukljucuje grupu facijalnih vezbi kojima se pojacava pokretljivost misica, ali i podstice bolja prohodnost krvnih sudova. Takav pristup doprinosi dugotrajnijoj proizvodnji prirodnog kolagena i elastina, sto omogucava kozi lica da izgleda svezije, zategnutije i mladje. „Misici lica ne razlikuju se od ostalih misica na nasem telu i upravo iz tog razloga ih treba tretirati na slican nacin, kako bi se odrzao njihov tonus.“, kaze Anelis Hagen.

Nezaobilazni segment je i prisustvo zdravog, intenzivnog smeha, koji ovu tehniku cini posebno relaksirajucom i zabavnom.
Posebno je zanimljiva vezba „Marilyn“, koja je i dobila naziv po poznatoj glumici. Ovom vezbom ojacavaju se misici oko usta, a efekat se postiže upravo „ustima spremnim za poljubac“ iliti cuvenim „pucenjem“ po kome je bila poznata jos cuvenija gospodjica Monro.

Prema recima Anelis Hagen, posle samo mesec dana aktivne primene pomenutih, ali i ostalih posebno osmisljenih vezbi, moguce je primetiti prve rezultate. „Ukoliko svakog dana odvojite nekoliko minuta za Yoga Face, za sest meseci cete imati cvrscu i zategnutiju kozu, a nakon godinu dana izgledacete kao da ste uradili face-lifting... i to dobar!“ - optimisticki, ali i duhovito zakljucuje Hagenova.
Svoje umece iz ove oblasti Anelis Hagen je pretocila u knjigu „The Yoga Face: Eliminate Wrinkles with the Ultimate Natural Facelift“. Uz brojne savete i detaljno objasnjene vezbe, autorka ne zaboravlja da ukaze na vaznost uspostavljanja ravnoteze tela, uma i duha. Na taj nacin postize se kvalitetna opustenost, koja je kljuc adekvatnog pristupa ovoj tehnici.

I dok se sirom Amerike sve vise paznje poklanja ovoj tehnici, a brojni joga studiji u svom programu nude i obecavajuci „fitnes lica“, pojedini estetski hirurzi negoduju. Da li zato sto u tome vide direktan atak na svoju neprikosnovnu vladavinu, tek „strucnjaci za lepotu“ ne veruju u uspesnost ovog programa. Naime, oni prihvataju mogucnost poboljsanja tonusa, ali smatraju da je vec nastale bore gotovo nemoguce eliminisati vezbama i relaksacijom. Samouvereno tvrde da su botoks, kao i kvalitetno uradjen face lifting, i dalje jedino adekvatno resenje za probleme te vrste.

Dragan Loncar, clan americke, kao i evropske asocijacije joga ucitelja Yoga Alliance, sertifikovani ucitelj joge i jedan od najpriznatijih instruktora u Srbiji, ima pozitivan stav prema ovoj tehnici. „Stres je jedan od glavnih uzroka prevremenog starenja. Poslednjih tridesetak godina, timovi lekara na Zapadu dokazali su i jos uvek verifikuju uticaj joga tehnika na njegovu prevenciju i redukciju.


Da li ste culi za ovo, sta mislite, da li verujete u ovako nesto?

Ja verujem i rado bih probala... happy
Majda
Majda
Admin

Broj poruka : 1364
Godina : 33
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 30.01.2008

http://www.majda.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Joga Empty Re: Joga

Počalji od Ivana 25th Avgust 2008, 22:25

ja cu u sep. na jogu... happy
Ivana
Ivana

Broj poruka : 873
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Job/hobbies : Student
Datum upisa : 10.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Joga Empty Re: Joga

Počalji od Vanja 13th Septembar 2008, 12:47

Ivana, jesi li krenula? Kako je? pozdrav
Vanja
Vanja

Broj poruka : 154
Godina : 35
Datum upisa : 08.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Joga Empty Re: Joga

Počalji od Ivana 15th Septembar 2008, 01:22

Nisam,tek sam pristigla u NS nisam bila u gradu,bila kod drugarice, prvo moram da prosnjuvam da se adaptiram u gradu pa cu onda u pohod za jogom...
Ivana
Ivana

Broj poruka : 873
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Job/hobbies : Student
Datum upisa : 10.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Joga Empty Re: Joga

Počalji od sunlight 14th Juli 2009, 14:30

U Novom Sadu, koliko znam, jos nema sertifikovanih instruktora joge ili su u procesu edukacije. Ako neko ima noviju informaciju, radovalo bi me da je dobijem.

U Beogradu sam nasla odlicnu skolu, Joga centar Srbije, instruktori su sertifikovani od strane Internacionalne Yoga Federacije, vode casove na vise lokacija u gradu, a i u drugim gradovima. Trebalo bi da od pocetka 2010. pocnu da se odrzavaju njihovi casovi joge u jos 7 gradova u Srbiji, pored onih koji mogu da se vide na njihovom sajtu. To ce obradovati neke moje prijatelje :) Interesantno je da na par mesta u gradu imaju i jutarnje termine, mislim da su to Zemun i Banovo Brdo, meni to odgovara jer uvece imam vise obaveza. A tokom leta imaju casove joge i na Adi.

sunlight

Broj poruka : 2
Datum upisa : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Joga Empty Re: Joga

Počalji od sunlight 14th Juli 2009, 14:34

Sta cini dobrog instruktora joge?

Joga polako ali sigurno postaje sve popularniji nacin aktivacije ljudi koji sate provode sedeci ispred kompjutera ili u kancelariji. Kada kazem popularni nacin, mislim na to da postaje dostupna svima, ljudi saznaju o njoj i uvidjaju da se njome moze baviti svako i da ona nije samo puko vezbanje. Cesto postoji zelja da se dozivi iskustvo joge ali se postavlja pitanje gde otici i koji je instruktor dobar. U nasoj skoli je praksa da prvi cas uvek bude besplatan jer se tako ljudima pruza mogucnost da sami prepoznaju da li je joga prava stvar za njih. Osim sto su instruktori obuceni i skolovani po svetskim standardima, napomenucu jos nekoliko stvari koji koje krase nase instruktore i koje ce vam pomoci da saznate da li ste na pravom mestu.

1. Dobar joga instrutor vas pita da li imate nekih oboljenja ili povreda:
joga moze biti izazovna za zglobove, misice i nerve ukoliko se ne radi na pravi nacin a za pojedina oboljenja, pogotovo povrede moze biti krajnje kontraproduktivna. Iz tog razloga ce dobar instruktor uvek voditi racuna da vam vezbe ne naskode, ponavljajuci i opominjuci da se sve vezbe rade u granicama prijatnosti. Ukoliko postoji povreda ili oboljenje, odobrenje lekara je neophodno da bi se pocelo vezbati.

2. Dobar joga instruktor prati polaznike i pomaze im da pravilno urade asanu (joga polozaj):
instruktor vodi cas tako sto daje instrukcije i pokazuje i vezba sa svojom grupom ali je neophodno da se povremeno ustane i poprave polozaji polaznicima. Instrukcije se ponekad zanemare od strane pocetnika tako da je izuzetno vazno da instruktor prati svakog ponaosob i daje svima podsticaj.

3. Dobar joga instruktor postuje granice mogucnosti svojih polaznika:
joga nije mucenje tela nego ostvarivanje harmonije tela, uma i duha. Dobar instruktor nikada ne forsira svoje polaznike nego ih ohrabruje da prihvate svoje trenutne mogucnosti i da ih polako i na sasvim siguran nacin pomeraju. Daleko je vazniji unutrasnji dozivljaj od postizanja maksimalnog polozaja. Telo se polako prilagodjava i transformise i teski i zahtevni polozaji se prilagodjavaju pocetnicima tako da oni napreduju svojim ritmom. Instruktor nikada ne sme zaboraviti da je i sam/a nekada bio pocetnik i koliko su neki polozaji bili izahtevni.

4. Dobar joga instruktor daje jasne i precizne instrukcije:
Uvek obratite paznju kako instruktor daje instrukcije. One treba da su jasne, precizne i objasnjene na nekoliko nacina tako da se vezba lako upamti. Instruktor prvo daje detalje o polozaju tela, zatim vodi nacin disanja u polozaju i objasnjava gde je paznja usmerena. Ukoliko imate pitanja, nikada ne oklevajte da pitate nakon casa.

Ukoliko se posle prvog casa osecate prijatno, odmorno i obnovljeno- znajte na pravom ste mestu. Telo ponekad reaguje posle prvih par casova zbog dugotrajne neaktivnosti ali ta reakcija je u granicama normale tj. nema ozbiljnog bola, reakcija se javlja vise u vidu blage napetosti u misicima zbog novoostvarene pulsacije. Cesto srecem ljude koji kazu da zaista zele da probaju jogu, da im se to cini veoma zanimljivim ali nikako ne nalaze vremena. To je razumljivo u savremenom nacinu zivota ali to je nas zivot i mi ga menjamo. Mi postavljamo prioritete a zdravlje bi trebalo da je uvek na prvom mestu. Upamtite, uvek je nabolje vreme da se pocne vezbati- SADA.

Joga centar Srbije

sunlight

Broj poruka : 2
Datum upisa : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Joga Empty Re: Joga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu