Come into my world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Menstruacija

+5
** Pahuljica **
Nikolina89
sladja93
Natasa:)
Majda
9 posters

Ići dole

Menstruacija Empty Menstruacija

Počalji od Majda 5th Avgust 2008, 05:42

PONEKAD IMAM VELIKE UGRUSKE. STA JE NJIHOV UZROK?
Veliki ugrusci krvi su znak da su vam menstruacije obilne, ali ne i abnormalne. Ali, to bi mogao biti i znak fibroida - benignih tumora na zidu materice. Skoro 20% zena, koje su u reproduktivnom dobu, imaju ih, ali oni generalno ne izazivaju probleme.

JEDNOM GODISNJE MI IZOSTANE MENSTRUACIJA. DA LI JE TO NORMALNO?
Da, tipicno je da se menstruacija, kod mladih zena, s vremena na vreme ne pojavi, a stres je cest uzrocnik. Medjutim, ako se to cesto desava, ginekolog bi trebalo da vas testira na sindrom policisticnih jajnika, koji se moze izleciti koriscenjem kontraceptivnih pilula.

IMAM 30 GODINA I RAZMAK IZMEDJU MENSTRUALNIH CIKLUSA MI JE SVE DUZI. ZASTO?
Kako zena stari, njeni jajnici postaju manje osetljivi na stimulisuci hormon iz pituitarne zlezde, pa je folikulu potrebno vise vremena da se razvije, a samim tim potrebno je i vreme da dodje do ovulacije. Ovo moze dovesti do dugotrajnijih mesecnih ciklusa.

cvet
Da li vas boli stomak, kako se osecate kad treba da dobijete? Jel dobijate svakog meseca tacno na vreme? Da li zapisujete datume kad dobijate menstruaciju? Jel pijete neki lek za stomak? poljubac
Majda
Majda
Admin

Broj poruka : 1364
Godina : 33
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 30.01.2008

http://www.majda.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od Majda 8th Avgust 2008, 01:08

Sve zene poznaju tegobe takozvanog PMS - pred-menstrualnog sindroma. Dva-tri dana pre menstruacije mogu nabrojati bar pet neprijatnih pojava...

Bolovi u stomaku, dojkama, glavi, ispod pazuha, naduvenost, blaga depresija, povecan apetit, razdrazljivost - to su najcesce smetnje, koje gotovo svaka zena dozivljava bar jednom mesecno, dok se nalazi u takozvanom fertilnom periodu, odnosno periodu mogucnosti radjanja. Uzrok ovih smetnji je hormonske prirode, kad po simptomima otkrijete kojoj grupi pripadate, pokusajte da se kriticnih, a i ostalih dana, hranite odredjenom vrstom namirnica, koja ce olaksati pred-menstrualni period.

DANI PRE

• Pronadjite kom tipu zena pripadate i izaberite namirnice

• Tip A: Svakog meseca u vreme pred krvarenje dobijete 3kg vise! Kriv je estrogen, koji zadrzava vodu u organizmu. Preterana tecnost slaze se u nogama, stomaku, dojkama. Logicna posledica je osecanje napetosti, vaga pokazuje visak kilograma, nista ne mozete da zakopcate!
Iako zvuci paradoksalno, morate vise da unosite tecnosti, na taj nacin terate bubrege na rad. Uzimajte dodatno magnezijum i najmanje dve i po litre vode dnevno, najbolje bi bilo mineralnu vodu, koja ne sadrzi natrijum. Dobar je i caj od koprive, a jelo zacinite biberom, koji ubrzava razmenu materija u organizmu.

• Tip B: Razdrazljiv period posledica je opet, pojacanog lucenja estrogena, koji podize nivo adrenalina. Ponekad ne mozete samu sebe da prepoznate! Iako biste zelele da se saberete i smirite, to vam ne polazi za rukom. Pomazu vezbe opustanja i setnje. Hranite se zitaricama, vocem i povrcem, dodajte vitamin B-6 i kalcijum. Kod svih tipova zena, koje pate od PMS, vazno je da unose magnezijum. Vitamin E, pomaze tipu B, kao i soja, semenke, zatim krompir i testo.

• Tip C: Osetljivost, suze, neraspolozenje uzrokuje isuvise progesterona u organizmu. Preporucuje se da nedelju dana pre menstruaci7je sprovodite aerobik, dzoging ili vozite bickl. Vazno je da puls ubrzate i da to vezbanje traje najmanje 20 min. Na taj nacin stvara se u organizmu endorfin, hormon srece, koji daje vedrije raspolozenje. Ako se pridrzavate ovog fizickog napora, bolje cete spavati.
U ishrani su neophodni ugljeni hidrati, znaci hleb, krompir i testo, zatim kalcijum i do 1.200 miligrama, polovinu te vrednosti imate u pola litre mleka! Pomocice vam caj ili pilule kantariona. Ukoliko uzimate pilule, morate ih redovno uzimati dve nedelje da bi doslo do pozitivnog efekta.

• Tip D: Gladna zena! Promene nivoa secera u krvi u vreme PMS - dana. Stalan osecaj gladi, zelja za slatkisima, koji opet izazivaju novu glad. Sigurno vam je neophodno vise ugljenih hidrata, ali ne iz secera! Jedite hleb, krompir i testo, unosite redovno kalcijum, i naravno magnezijum. Ako budete preterano jeli tri dana, dovoljno je da "nabacite" kilogram, koji cete kasnije tesko skinuti. cvet
Majda
Majda
Admin

Broj poruka : 1364
Godina : 33
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 30.01.2008

http://www.majda.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od Natasa:) 8th Avgust 2008, 03:28

Oba teksta su odlicna! Ja ponekad popijem rapten k za stomak.
Natasa:)
Natasa:)

Broj poruka : 98
Godina : 34
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 08.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od sladja93 9th Avgust 2008, 02:24

i ja isto happy ...
sladja93
sladja93

Broj poruka : 897
Godina : 31
Lokacija : okolina Novog Sada
Datum upisa : 20.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od Nikolina89 13th Avgust 2008, 22:18

Takodje, i odmah me prodje stomak. Cula sam da i nije dobro da se pije rapten k?! Hmmm ???
Nikolina89
Nikolina89

Broj poruka : 236
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od ** Pahuljica ** 14th Avgust 2008, 11:17

Ja nemam nikakvih problema sa stomakom... Desi se sa me ,,preseche,, par puta,i to je to!

Inache,ogroman sam baksuz! Pred svako,ali svako more dobijem! Uzhas!!!

A koliko vam traje menzis...
Meni traje 7dana, i vec 2 godine mi je apsolutno redovno... LUDIM!
** Pahuljica **
** Pahuljica **

Broj poruka : 359
Godina : 29
Datum upisa : 02.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od sladja93 16th Avgust 2008, 01:00

5-6...meni nekada kasni...to je uzas pa uvek strpim zbunjen ,i ludim namiguje ...
sladja93
sladja93

Broj poruka : 897
Godina : 31
Lokacija : okolina Novog Sada
Datum upisa : 20.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od Ivana 18th Avgust 2008, 17:02

Ne preporucujem ikom da pije lekove tokom pms-a jer mogu da izazovu sterilitet ili mogu da dovedu u trudnoci do toga da beba ne bude zdrava tj.normalna, to smo ucili iz biologije u 4.razredu srednje.
Ja obicno pijem caj od uve tokom dana kada dobijem i nemam bolove, vise se krecem i bolovi onda sami od sebe nestanu...
Ivana
Ivana

Broj poruka : 873
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Job/hobbies : Student
Datum upisa : 10.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od Milena_BG 21st Avgust 2008, 14:39

ja ne pijem nikakve lekove...kad me bas jako boli stomak lezim i ne pomeram se...hvala za ovaj savet da znamo!!! cvet cvet
Milena_BG
Milena_BG

Broj poruka : 158
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Job/hobbies : folklor
Datum upisa : 14.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od Pop013 21st Avgust 2008, 18:53

ajooooj ja uleteo u pogreshnu temu mr. green
meni kasni vec 19 godina xD
Pop013
Pop013

Broj poruka : 834
Godina : 34
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 30.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od Ivana 22nd Avgust 2008, 00:59

ti si kralj...
Ivana
Ivana

Broj poruka : 873
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Job/hobbies : Student
Datum upisa : 10.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od sladja93 22nd Avgust 2008, 15:40

ha,ha,ha.... smeje se smeje se smeje se
pop je sampion,nema sta mr. green ... jupi
sladja93
sladja93

Broj poruka : 897
Godina : 31
Lokacija : okolina Novog Sada
Datum upisa : 20.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od Pop013 22nd Avgust 2008, 21:54

Fala :)
a jbg kad mi je dat zadatak da gledam sve...a ovo je bilo jace od mene :)
Sto se tih stvari tice stvarno sam srecan sto sam musko :)
Pop013
Pop013

Broj poruka : 834
Godina : 34
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 30.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od sladja93 22nd Avgust 2008, 22:08

ha,jesi viruj mi:)
sladja93
sladja93

Broj poruka : 897
Godina : 31
Lokacija : okolina Novog Sada
Datum upisa : 20.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od Ivana 22nd Avgust 2008, 22:43

Pop013 ::Fala :)
a jbg kad mi je dat zadatak da gledam sve...a ovo je bilo jace od mene :)
Sto se tih stvari tice stvarno sam srecan sto sam musko :)

pa nemas pojma koliko si srecan... kezi se
Ivana
Ivana

Broj poruka : 873
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Job/hobbies : Student
Datum upisa : 10.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od Vanja 13th Septembar 2008, 12:40

Eh da... Ja uzimam baralgin m, bas sam jutros popila 1. udaren
Vanja
Vanja

Broj poruka : 154
Godina : 35
Datum upisa : 08.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od Majda 17th Novembar 2008, 22:55

Kada, na primer, zena ima poremecaj u ishrani, menstruacija pocinje da izostaje. Strucnjaci objasnjavaju: telo zna da nesto nije u redu i da nije dobro vreme za trudnocu. Na primer, kod adolescentkinja je normalno da je ciklus godinu ili dve neregularan, odnosno da izostaje ili kasni. Posle nekog vremena, hormoni se stabilizuju i ciklusi postaju redovni. Ocekivano je da se nepravilnosti ponovo jave u periodu pre menopauze, jer tada nivo hormona u jajnicima pocinje da varira.
U medjuperiodu, posle adolescencije, a pre menopauze, ocekuje se, dakle, da menstruacije budu normalne. Tu semu mogu poremetiti neke bolesti, trudnoca, lekovi, stres i drugi problemi.
Smatra se da se normalni menstrualni ciklusi javljaju u rasponu od 22 do 40 dana, u zavisnosti od osobe. Prvim danom menstruacije smatra se dan u kome je otpocelo vaginalno krvarenje. Kod jedne zene, menstruacija bi pak trebalo da se javlja u pravilnim razmacima, pet dana plus ili minus. Ako se to poremeti u velikoj meri, to bi mogao biti signal za neki problem.

Da li vodite dnevnik? U kome bi trebalo da belezite sledece:

* Koliko dana prodje izmedju prvog dana jedne menstruacije i prvog dana sledece?
* Koliko su obilna krvarenja, koji je najtezi dan menstruacije?
* Imate li tackasta krvarenja izmedju ciklusa? Ako imate, kada se to desava, posle seksualnog odnosa ili u neko drugo vreme?
* Da li imate jake bolove? Opisite vrstu bola. Gde se najjace oseca? Kada se pojavljuje?
* Koje druge simptome imate? Da li imate glavobolje, bolove u ledjima, umor, ili probleme sa probavnim organima?
* Pijete li neke lekove?
cvet poljubac
Majda
Majda
Admin

Broj poruka : 1364
Godina : 33
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 30.01.2008

http://www.majda.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija Empty Re: Menstruacija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu